Teva

Vlhký kašel

U vlhkého kašle dochází k nadměrné tvorbě hlenu, a ten je pak vykašláván. Kašel je pacientem vnímán jako obtěžující a vysilující. Příčinou vlhkého kašle jsou nejčasteji virové a bakteriální infekce horních a dolních dýchacích cest, jako jsou například akutní zánět průdušek nebo nosohltanu. Častou příčinou vlhkého kašle je tzv. syndrom zadní rýmy, kdy hlen stéká do nosohltanu z nosní sliznice nebo vedlejších nosních dutin. Ze závažných onemocnění se vlhký kašel vyskytuje při zápalu plic, či nedostatečně léčené ischemické chorobě srdeční. Pro správnou léčbu je ale nutné posouzení povahy kašle a vykašlávaného hlenu, zejména jeho barvy, hustoty, množství a případné příměsi krve.

K režimovým opatřením při vlhkém kašli, hlavně pokud jde o kašel objevující se v noci nebo ve vodorovné poloze, patří zvednutí horní části těla (více polštářů, aby byl pacient i při spánku v polosedě). Z dalších režimových opatření je to především klid na lůžku, příjem dostatečného množství tekutin, zvlhčování vzduchu, krátké a intenzivní větrání.

K léčbě vlhkého kašle se používají mukolytika, která rozpouští hlen a expektorancia, která usnadňují odstranění vazkého hlenu z dýchacích cest.

Léčivé přípravky značky Ambrobene - sirup, roztok, a tablety - obsahují léčivou látku ambroxol, která patří do skupiny expektorancií a mukolytik.

Ambrobene:

  1. Rychle a účinně rozpouští hlen a usnadňuje vykašlávání.
  2. Zklidňuje podrážděné průdušky.
  3. Zvyšuje imunitu dýchacích cest.
  4. Napomáhá léčit zánět hrtanu a vedlejších nosních dutin.
  5. Podporuje ochranu sliznice dýchacích cest před infekcí.
  6. Podporuje průnik antibiotik.